10 marca 2026 roku, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Sulechów Sp. z o.o. ogłosiła przetarg na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Północnej w Sulechowie z mieszkaniami na wynajem.
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, czterokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego z instalacjami wewnętrznymi wraz z infrastrukturą: dojściami, dojazdami, miejscami postojowymi, ogrodzonym placem zabaw, wiatą śmietnikową i przyłączami: energetycznym, gazowym, wodociągowym, kanalizacją sanitarną, kanalizacją deszczową, nasadzeniami roślin i oświetleniem terenu zewnętrznego.
W efekcie ma powstać budynek bliźniaczy do tego, który został oddany do użytkowania w styczniu tego roku przy ul. Północnej 8. Będzie tam 28 mieszkań (16 mieszkań 3-pokojowych i 12 mieszkań 2-pokojowych) o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1500 m². Każde z mieszkań zostanie wykończone w standardzie „pod klucz” z dostępem do balkonu oraz komórki lokatorskiej, a komunikację w bloku ułatwi winda. Przewidywany termin składania ofert to 27 marca 2026 r., a na zrealizowanie zamówienia wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przewidziano 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Mieszkania w SIM przeznaczone są dla tych osób, które nie mogą lub nie chcą zaciągać wysokich kredytów, by kupić mieszkanie lub wynajmować na rynku komercyjnym.
Mieszkanie w SIM może wynająć osoba, która:
– nie posiada tytułu prawnego (własność, dzierżawa, najem itp.) do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości (ten sam warunek muszą spełniać inne osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkiwania),
– spełnia kryterium dochodowe określone w ustawie,
– wpłaci partycypację (po opuszczeniu lokalu, partycypacja jest zwaloryzowana i zwracana).
Wysokość czynszu w SIM ogranicza ustawa – nie mogą być wyższe niż wartość, która została określona w ustawie (max. 4 % wartości odtworzeniowej).
Odnośnik do strony EZamówienia, na której znajdują się szczegóły ogłoszonego przetargu: TUTAJ
